صرفه جويي در مصرف برق جاروبرقي

صرفه جويي در مصرف برق جاروبرقي


در خريد و انتخاب جاروبرقي به اين نكته توجه داشته باشيد كه قدرت جاروبرقي متناسب با نياز شما باشد . جاروبرقي بسيار پرقدرت ،  لزوما به معناي بهترين جاروبرقي نمي باشد. با رعايت نكات ذيل مي توانيد از مصرف برق جاروبرقي به ميزان قابل توجهي بكاهيد
 1 _ قدرت جاروبرقي متناسب با نياز شما باشد و جاروبرقي حتما داراي علامت استاندارد باشد.
2 _ جاروبرقي هميشه بايد كاملا تميز باشد و لوله هاي آن گرفتگي نداشته باشد، تا فشاري به موتور جارو برقي وارد نشود .
3 _ كيسه آشغال جاروبرقي را هميشه قبل از پرشدن تخليه نماييد و فيلتر جاروبرقي ار حداقل دوبار در سال شسته و يا تعويض نماييد.
4 _ در هنگام استفاده از جاروبرقي دقت كنيد كه آشغالهاي مرطوب ، ته سيگار روشن يا اشياء بزرگ و تيز را از سر راه دور نماييد، زيرا اين اشياء مي توانند به قسمت هاي مختلف دستگاه آسيب رسانده، موجب كاهش توان و بازدهي آن و افزايش مصرف برق مي شود..
5 – جاروبرقي هايي كه به قدرت هاي مكش مختلف مجهزند، با توجه به دفترچه راهنماي آن، متناسب با هر كار از قدرت هاي پيشنهادي و نازل هاي مناسب آن استفاده نماييد ، براي نظافت هربخش از منزل مانند: ‌فرش، موكت و ... از درجه قدرت كشش متناسب با‌آن استفاده نماييد.
6 _ جاروبرقي را نزديك منابع گرمازا و سوختهاي آتش زا  قرار ندهيد.
7 – از كارمداوم با جاروبرقي بپرهيزيد ، زيرا روشن بودن درازمدت جاروبرقي بيش از 30 دقيقه فشار زيادي به دستگاه وارد مي كند . روش مناسب جهت استفاده از جاروبرقي اين است كه ابتدا ده دقيقه با جاروبرقي كار نموده و سپس ده دقيقه به آن استراحت دهيد و جاروبرقي را خاموش نماييد.
8 _ از قرار دادن جاروبرقي در جاي گرم، مرطوب و نامناسب، جداً خودداري كرده و بعد از خاتمه كار، دو شاخه آن را از پريز جدا نماييد.
9 _ سعي نماييد از جاروبرقي در ساعات اوج مصرف( 20 -17 ) استفاده نكنيد.

يك ساعت مصرف جاروبرقي = 1000 وات = يك كيلووات ساعت

تاریخ به روز رسانی: 1395/12/02
تعداد بازدید: 11152
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:169
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal