خبر خوش وزیر نیرو در نشست با خبرنگاران: مبلغ پاداش صرفه‌جویی برق تا 20 برابر افزایش یافت
وزیر نیرو با اشاره به خبر خوش به مشترکان برق در سراسر کشور، گفت: مبلغ پاداش صرفه‌جویی برق توسط مشترکان خانگی برای تابستان امسال تا 20 برابر افزایش یافت.
  خبر خوش وزیر نیرو در نشست با خبرنگاران:

 مبلغ پاداش صرفه‌جویی برق تا 20 برابر افزایش یافت

وزیر نیرو با اشاره به خبر خوش به مشترکان برق در سراسر کشور، گفت: مبلغ پاداش صرفه‌جویی برق توسط مشترکان خانگی برای تابستان امسال تا 20 برابر افزایش یافت.

علی‌اکبر محرابیان ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه از خبر خوش وزارت نیرو به مشترکان برق کشور رونمایی کرد و گفت: مهم‌ترین خبر تابستان سال 1402 اجرای طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی است.

وزیر نیرو افزود: این طرح در سال گذشته به صورت محدود اجرایی شد، اما در تابستان پیش‌رو، این طرح به صورت سراسری اجرایی می‌شود.

وی با اعلام اینکه مبلغ پاداش صرفه‌جویی برق توسط مشترکان تا 20 برابر افزایش یافته است، ادامه داد: به طور متوسط قیمت فروش برق حدود 100 تومان به ازای هر کیلووات است و البته در مناطق گرمسیری تا یک چهارم این مبلغ محاسبه می‌شود، در چنین شرایطی به ازای هر کیلووات صرفه‌‎جویی برق توسط مشترکان پاداش 2000 تومانی در نظر گرفته شده است و 31 میلیون مشترک می‌توانند از این ظرفیت و امکان بهره ببرند.

محرابیان با بیان اینکه سال گذشته 40 درصد مشترکان خانگی پاداش صرفه‌جویی دریافت کردند، یادآور شد: در سال گذشته در مجموع مبلغ 1350 میلیارد تومان به مشترکان به عنوان پاداش صرفه‌جویی پرداخت شد.

محرابیان با تاکید بر اهمیت نقش رسانه‌ها در تبیین سیاست‌های وزارت نیرو در راستای مدیریت مصرف، گفت: بی‌تردید نقش رسانه در این باره برجسته است.

وزیر نیرو با بیان این اینکه هر ساله حدود یک میلیون مشترک جدید به تعداد مشترکان برق کشور افزوده می‌شود، اظهار کرد: بر این اساس به دنبال رشد سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و نیز افزایش تعداد مشترکان خانگی شاهد رشد قابل توجه مصرف برق در کشور هستیم، این در حالی است که متناسب با تقاضای برق، شاهد افزایش ظرفیت نیروگاه‌ها نبودیم.

تاریخ:
1402/02/12
تعداد بازدید:
498
منبع:
Powered by DorsaPortal