99 درصد روستاهای استان کرمانشاه برقدار هستند
همزمان با فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مهندس امیدعلی مرآتی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه اقدامات شاخص این شرکت در دولت تدبیر و امید را تشریح کرد.

99 درصد روستاهای استان کرمانشاه برقدار هستند

 

همزمان با فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مهندس امیدعلی مرآتی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه اقدامات شاخص این شرکت در دولت تدبیر و امید را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، مهندس مرآتی با بیان اینکه 170 هزار مشترک جدید در دولت تدبیر و امید برقدار شده اند، گفت: هم اکنون حدود 795 هزار مشترک در شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه داریم که از این تعداد مشترک، حدود  660  هزار مشترک خانگی در استان داریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با اشاره به رونق کشاورزی در سطح استان از برق رسانی به 1275 چاه کشاورزی خبر داد و گفت: در همین راستا 57 روستا برقدار شده اند و مفتخریم که اعلام کنیم 99 درصد روستاهای استان کرمانشاه برقدار هستند.

وی در ادامه بیان داشت: در حال حاضر 165 هزار خانوار روستایی دارای اشتراک برق بوده و تعداد روستاهای دارای برق در استان نیز به 2 هزار و 544 روستا می رسد که نسبت به سال های قبل افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

مهندس مرآتی با اشاره به احداث 3575 دستگاه پست توزیع برق به ظرفیت 350 مگاولت آمپر، تصریح کرد: در دولت تدبیرو امید 890 کیلومتر شبکه فشار متوسط و 788 کیلومتر شبکه فشار ضعیف به شبکه برق استان اضافه شد و درمجموع طول شبکه فشار متوسط استان به 12 هزار کیلومتر و شبکه فشار ضعیف به 7 هزار کیلومتر افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با بیان اینکه مدت زمان خاموشی در استان 43 درصد کاهش یافته است، افزود: با تلاش همکاران در سال های اخیر تلفات انرژی نیز به رقم 8 درصد رسیده است.

وی درخصوص تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار عنوان کرد: تبدیل 1550 کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار و بهره برداری از 36 دستگاه فیدر جدید نیز در طول این سال ها انجام شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع برق استان کرمانشاه با بیان اینکه ضریب نفوذ روشنایی به شهرها و روستاهای استان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، تشریح کرد: این مهم با نصب 37 هزار دستگاه چراغ روشنایی معابر اتفاق افتاده است و نصب 760 کیلووات سلول خورشیدی نیز از دیگر اقدامات در این دوره است.

مهندس مرآتی اظهار داشت: همچنین در جریان  برق‌رسانی در دولت دوازدهم، به 25 هزار واحد مسکن مهر برقرسانی انجام شده است و ایجاد زیرساختهای توسعه صادرات برق در پایانه های مرزی شیخ صله، پرویزخان، سوما و شوشمی از دیگر فعالیت های این دولت است.

مدیرعامل این شرکت از برداشت اطلاعات مکانی کلیه مشترکین و تجهیزات شبکه توزیع برق و ثبت در سیستم اطلاعات مکانی(GIS) بعنوان بانک اطلاعاتی و سامانه راهبردی شرکت سخن گفت و تصریح کرد:  این امر موجب ارتباط منظومه ای با کلیه بانکهای اطلاعاتی شرکت و گذر از مدیریت سنتی شبکه توزیع به سمت مدیریت چند بعدی با اهداف بلند مدت گردیده است.

وی در بخش دیگری از فعالیت های شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه به راه اندازی شبکه فراسامانه هوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی (فهام ) به منظور مانیتورینگ، برنامه ریزی و مدیریت مصرف انرژی مشترکین شبکه توزیع برق استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: درهمین راستا راه اندازی اتوماسیون شبکه به منظور مدیریت خاموشیهای با برنامه (پیک بار) و بی برنامه، تهیه اطلس تابش خورشیدی استان جهت جانمایی سلولهای خورشیدی و راه اندازی سامانه مدیریت و ردیابی ناوگان خودروهای عملیاتی شرکت در پهنه استان (AVL) نیز انجام گرفته است.

مهندس مرآتی در پایان با بیان اینکه کلیه خدمات برق به صورت غیرحضوری انجام می شود، افزود: حذف قبض کاغذی برق، ایجاد پرتال خدمات غیر حضوری درسایت شرکت، راه اندازی اپلیکیشن برق من و دریافت تمامی خدمات عمومی مورد نیاز از طریق گوشی همراه و همچنین طرح برق امید به منظور نهادینه سازی فرهنگ بهینه مصرف برق از دیگر اقدامات این شرکت در دولت تدبیر و امید است.

تاریخ:
1399/11/25
تعداد بازدید:
162
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal