قبض هاي كاغذي برق به نوشت افزار دانش آموزان روستايي تبديل شد
در حاشيه سفر وزير نيرو و رئيس مجلس شوراي اسلامي به استان كرمانشاه و همزمان با افتتاح پروژه هاي برقابي در اين استان، حدود صدها بسته نوشت افزار از محل صرفه جويي قبض هاي كاغذي برق در بين مدارس روستايي شهرستان ماهيدشت توزيع شد.

در حاشيه پويش هرهفته_الف_ب_ايران:

قبض هاي كاغذي برق به نوشت افزار دانش آموزان روستايي تبديل شد

در حاشيه سفر وزير نيرو و رئيس مجلس شوراي اسلامي به استان كرمانشاه و همزمان با افتتاح پروژه هاي برقابي در اين استان، حدود صدها بسته نوشت افزار از محل صرفه جويي قبض هاي كاغذي برق در بين مدارس روستايي شهرستان ماهيدشت توزيع شد.

به‌گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه، دكتر اردكانيان با اشاره به آغاز پويش «هرهفته_الف_ب_ايران» از نيمه دوم امسال در سراسر كشور، گفت: بر اساس اين پويش مقرر شده است در 6 ماهه دوم امسال 227 طرح بزرگ صنعت آب و برق با سرمايه‌گذاري 33 هزار ميليارد تومان در 31 استان كشور به بهره‌برداري برسد.

 وي ادامه داد: با افتتاح پروژه‌هاي استان كرمانشاه تاكنون 65 پروژه پويش با اعتباري بالغ بر پنج هزار و 780 ميليارد تومان در 9 استان كشور به بهره‌برداري رسيده است. همچنين در اين مدت 21 پروژه مهم صنعت آب و برق نيز با اعتباري بالغ بر دو هزار و 900 ميليارد تومان كلنگ‌زني شده است.

 وزير نيرو در پايان با اشاره به اينكه وزارت نيرو در استان كرمانشاه 191 پروژه در دست اجرا دارد، گفت: اين طرح‌ها در بخش‌هاي مختلف تامين آب، برق و همچنين آب و فاضلاب شهري و روستايي با سرمايه‌گذاري بالغ بر 18 هزار ميليارد تومان و پيشرفت متوسط 52 درصد در حال اجرا هستند.

در حاشيه اين سفر نيز، مديرعامل و معاونان شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه در مدارس روستايي و شهري ماهيدشت حضور يافتند و مهندس مرآتي مديرعامل اين شركت در بين دانش آموزان روستايي، گفت: براساس اطلاع رساني‌هاي انجام شده، از اول مهرماه، قبوض كاغذي تمام مشتركان برق سراسر كشور حذف و قبض پيامكي جايگزين آن شده است.

وي ادامه داد، حسب دستور وزير محترم نيرو و به مناسبت پويش «هرهفته_الف_ب_ايران» امروز به ديدار دانش آموزان ماهيدشت آمده ايم تا اعلام كنيم با حذف قبوض كاغذي مي توانيم از قطع حدود 12 هزار اصله درخت در سال جلوگيري نمائيم.

مدير عامل شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه با بيان اينكه حذف قبض كاغذي باعث آسايش و رفاه بيشتر مشتركين ميگردد، خاطرنشان كرد: حذف قبوض كاغذي به دليل كاهش مصرف كاغذ، در هزينه هاي جاري صنعت برق هم تاثيرگذار است، به طوريكه از محل صرفه جويي هزينه صدور قبوض كاغذي، امكان تامين 100 هزار بسته لوازم التحرير براي دانش آموزان مدارس كم برخوردار سراسر كشور فراهم شده است.

مهندس مرآتي خطاب به دانش آموزان يادآوري كرد: مشتركين برق مي توانند براي دريافت قبض الكترونيكي، شناسه قبض خود را به سرشماره 3000085121 ارسال كنند و از اين پس اطلاعات برق مصرفي خود را به صورت پيامك دريافت نمايند.

در پايان اين مراسم نيز به همراه اعضائ شوراي شهر و رئيس آموزش و پرورش شهر ماهيدشت، با حضور در مدرسه روستايي، بسته هاي نوشت افزار كه از محل صرفه جويي در حذف قبض كاغذي برق تهيه شده بود ، در بين دانش آموزان روستايي توزيع شد. همچنين از دانش آموزان خواسته شد تا درخصوص مديريت مصرف آب و برق نقاشي بكشند و به بهترين هاي اين مسابقه نيز جوايزي شامل لامپ «ال اي دي» اهداء شد.

گفتني است، در بسته‌هاي اهدايي علاوه بر نوشت افزار كتاب هاي مديريت مصرف برق با پيام ها و راهكارهاي مصرف بهينه برق به دانش آموزان اهداء گرديد.


تاریخ:
1398/09/25
تعداد بازدید:
129
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal